“Moti merr kthesën e madhe në datën…”, Lajda parashikon si do të jetë koha 15 ditëshin e fundit të shkurtit

Kjo javë e muajit shkurt pritet të përfundojë me mot të kthjellët dhe temperature që ditë pas ditë do jenë në rritje.

Advertisements

Megjithatë pas datës 20 pritet që të rikthehen reshjet e shiut dhe temperaturat të pësojnë sërish ulje.

Advertisements

Parashikohet që 15 ditëshi i parë i muajit mars të karakterizohet nga situata tipike të dimrit.