Hajduti futet në shtëpinë e një nëne të vetmuar në Rrogozhinë per të vjedhur, por ajo që bën aty do t’ju lërë pa mend

Hajduti futet ne shtepine e nje nene te vetmuar per te vjedhur por ajo qe ben aty do tju habisë. Nje hajdut ne qytetin e Rrogozhines futet në shtepinë e nje nene te moshuar pasi pa qe ajo nuk ndodhej aty.

Advertisements

Pasi kontrolloi mire neper shtepi ai nuk gjeti gje pervec se nje kulete me pak te holla.

Advertisements

Pasi u lodh duke gerrmuar ne shtepi ai ulet ndez nje cigare ben nje kafe turke dhe hap televizorin per tu shplodhur. Pasi pi disa cigare ai i shkund ato ne tavullen e gjendur perball per te mos i ber pis shtepine nenes qe jetonte e vetme.

Dhe pasi piu disa cigare ai konsumoi nje molle duke i qeruar dhe lekuren. E ze gjumi ne kolltuk dhe kur vjen mengjesi ai largohet.

Me vone vjen nena ne shtepi por nuk habitet nga rremuja por nga tavulla e mbushur me duhan dhe mollen e qeruar dhe filxhanin e kafese pasi ajo nuk pinte duhan dhe nuk kishte ngrenë molle.

Hajdut me i edukuar se ky nuk eshte pare ne historine e vjedhjeve boterore.