Euro nuk del nga “gremina”, ja me sa shiten dhe blihen dollari e paundi sot

Sot, më 06 shkurt 2024, dollari amerikan blihet me 96.2 lekë dhe shitet me 97.5 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103.7 lekë dhe shitet 104.3 lekë.

Advertisements

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.4 lekë, ndërsa në shitje me 111.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.8 lekë dhe shitet me 122 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.1 lekë, ndërsa në shitje me 72.1 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja: