Kryeministri Edi Rama ditën e sotme do të vizitojë Athinën.

Bëhet me dije se kryeministri do të udhëtojë drejt Athinës ditën e sotme për një vizitë pune. Mësohet se Rama do të mbërrijë në Athinë në orën 19:30, atje ku do të zhvillojë një bisedë me politikanin grek, ish kryeministrin e Greqisë, George Papandreou.

Advertisements

Nuk dihet ende se çfarë bisede do të zhvillojë Rama me Papandreoun në Greqi.

Kujtojmë që kjo është hera e dytë që Rama në një kohë të shkurtër udhëton drejt vendit fqinj, ku më parë ka takuar kryeministrin Kyriakos Mitsotakis.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements

Artikulli paraprakDyshimet për variantint Delta në Shqipëri, flet ekspertja e ISHP-së: Po monitorojmë me kujdes situatën
Artikulli tjetërPas padisë ndaj ambasadorit Soreca, vjen reagimi nga KE: Fushatë kundër delegacionit në Shqipëri