Italia ne hall! Pandemia kerkon mijera vende pune! Per Shqiptaret deren e hapur, ja si te marrin dokumentat

Sektori agro-bujqësor në Itali kërkon krah pune dhe i kërkojnë qeverisë italiane miratimin e një drafti të ri ligjor për sjelljen e një fluksi të ri punonjësish sezonalë ekstra-komunitarë. Me ardhjen e stinës së vjeshtës dhe nisjen e periudhës së vjeljes së frutave e perimeve sipërmarrësit italianë lëshojnë alarmin se janë të preokupuar për mungesën…

Read More

Horoskopi ditor, e diel 1 gusht 2021

Dashi Dashuria: Këtë të diel do të keni një ditë të qetë me partnerin/en tuaj nëse keni, pa debate dhe pa telashe. Puna:Mos u jepni shumë pas punës. Puna të bën mirë, por edhe shëndeti duhet ruajtur. Demi Dashuria: Dashuria po vazhdon në mënyrë rutinë tek ti dhe nuk duket se jeni duke përjetuar ndonjë…

Read More