Vjen lajmi i mirë për monedhat e huaja! Ja me sa shitet euro dhe dollari

Sot, më 15 mars 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 94.5 lekë dhe shitet 95.4 lekë.

Advertisements

Euro sot blihet me 103.5 lekë, ndërsa në shitje me 104.1 lekë.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 120.7 lekë dhe shitet me 121.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 107.1 lekë, në shitje me 108 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë dhe në shitje me 71.3 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme.