Tro*ditëse/ Babai e lau automjetin me benzinë dhe i vuri flakën, gjendet i vd*kur 9-vjeçari brenda në makinë

Një djalë 9-vjeçar u gjet i vdekur brenda një makine të djegur pasi babai i tij e lau automjetin me benzinë ??dhe i vuri flakën në një shkollë të mesme në New Jersey pas një mosmarrëveshjeje në shtëpinë e tyre.

Manuel Rivera, 43 vjeç, nga Sayreville u akuzua për zjarrvënie, sipas një njoftimi për shtyp nga Zyra e Prokurorit të Qarkut Middlesex.

Policia e Sayreville shkoi në shtëpinë e familjes rreth orës 22:45 të së enjtes dhe iu tha se Rivera ishte larguar nga banesa me djalin, emri i të cilit nuk u bë i ditur. Rreth të njëjtës kohë, një zjarr u raportua në zonën e shkollës së mesme të luftës Sayreville.

Kur policia mbërriti në shkollë, gjetën 43-vjeçarin pranë makinës që digjej, duke thënë se ai kishte mbushur me benzinë.

Trupi i djalit u gjet në automjet, por ende nuk dihet nëse ai ka vdekur nga zjarri apo para se të vendosen në makinë.