Tjetër aksident tragjik në Itali/ Ndërron jetë 21-vjeçari shqiptar(Emri)

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në Itali, ku ka humbur jetën një i ri shqiptar.

Mediat italiane bëjnë me dije se ka humbur jetën në një aksident Alfred Vocaj 21 vjeç. Shqiptari ka qenë duke lëvizur me motor, ku në një moment ka humbur kontrollin e motomjetit dhe ka përfunduar poshtë një makinë.

Shqiptari ka marrë plagë të rënda dhe për pasojë humbi jetën.

Vocaj motorin e kishte marrë një muaj më prë dhe e përdorte për të shkuar në punë.

Ai punonte si mekaniknë një punishte pranë qendrës tregtare Giotto në Padova.

21-vjeçari kishte mbaruar shkollën e natës për mekanik, ndërsa tashmë kishte gjetur një punë në profesionin e tij.