Të shtëna me armë në një sallë koncertesh, të paktën 12 të vdekur e dhjetëra të plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë regjistrua pasditen e sotme në një sallë koncertesh Crocus City Hall në Krasnogorsk, një qytet afër Moskës.

Sipas informacioneve fillestare, të paktën tre persona të maskuar kanë hapur zjarr, duke shkaktuar kaos dhe viktima.

Kështu raporton Ria Novosti, sipas së cilës në ndërtesë ka rënë zjarr. Të paktën 12 persona u vranë dhe 35 u plagosën sipas vlerësimeve fillestare. Ndërtesa më pas u dogj dhe tani është duke u evakuuar.