Surprizat e motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Advertisements

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 0/14°C

– Zonat e ulëta 3/18°C

– Zonat bregdetare 7/19°C