Surpriza e motit për ditën e sotme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Anticikloni Afrikan po rikthehet drejt Europës perëndimore ku presim përmirësim të kushteve atmosferike.

E Enjte, 14 Mars 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me mjegull dhe vranësira në mëngjes në verilindje, diell në zonën perëndimore. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë parashikojnë yjet
Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 2/12°C

– Zonat e ulëta 7/17°C

– Zonat bregdetare 10/18°C

Kosovë

Kosova për dt. 14 Mars 2024 do të ketë vranësira dhe reshje shiu lokale. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 4°C – 7°C në mëngjes deri në 11°C – 14°C gradë Celsius në mesditë.