Rëndohet bilanci i aksidentit të trefishtë në Tepelenë, humbin jetën tre persona, pesë të plagosur

Aksident i rëndë automobilistik në Tepelenë me pasojë vdekje. Tre automjete janë përfshirë në një aksident të ndodhur mbrëmjen e sotme në bypassin e Tepelenës, poshtë kalasë së këtij qyteti.

Njeri prej automjeteve ka humbur kontrollin dhe si pasojë është përplasur me dy automjete të tjera që lëviznin në kahun e kundërt. Si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën tre persona, ndërkohë që në aksident janë përfshirë 8 shtetas.

Të plagosurit janë transportuar për në spitalin e Gjirokastrës për të marrë ndihmën mjekësore. Grupi hetimor në vendngjarje po punon pëf zbardhjen e shkaqeve të aksidentit