Ngjarje h*rror/ Me pranga në duar dhe armë, gjendet i copëtuar një person, koka dhe këmbët e tij ishin…

Mëngjesin e sotëm, autoritetet greke janë alarmuar pas gjetjes së trupit të pajetë, të një personi në Janinë.

Duket se autorët nuk e kanë kryer vrasjen në vend, por e kanë zhvendosur trupin e viktimës në vendin ku u gjet.

Lidhur me kushtet në të cilat u gjet, ai kishte një palë pranga të lidhura në dorën e majtë dhe një armë të lidhur në skajin tjetër.

Nuk dihet nëse kjo është arma e përdorur për ta vrarë.

Ai u gjet i mbështjellë me thasë plehrash rreth kokës dhe këmbëve, ndërsa pjesa tjetër e trupit ishte i ekspozuar.

Trupi i tij ka lëndime, por deri më tani nuk bëhen të ditura detaje të tjera. Në vendngjarje pritet eksperti mjekësor në mënyrë që të fillojë procesi i identifikimit.

Vlen të theksohet se asnjë zhdukje nuk ishte raportuar në zonë dhe autoritetet po ekzaminojnë kamerat në rrugën për në zonën e Frontzu.