E rëndë, raportohet për katër të vd*kur dhe disa të plagosur

Katër persona humbën jetën dhe disa të tjerë u plagosën pas të shtënave në një rezidencë në King City, Kaliforni, njoftuan autoritetet dje.

Advertisements

Incidenti ndodhi të dielën pasdite pas një feste në një pallat ku tre burra u gjetën të vdekur brenda me plagë me armë zjarri dhe një grua u dërgua në një spital lokal ku u shpall e vdekur, thanë autoritetet.

Advertisements

Tre burra të tjerë me plagë me armë zjarri u dërguan në një spital të Salinas për ndihmë mjekësore, sipas një deklarate të dërguar me email nga Departamenti i Policisë së King City.

Policia tha se tre persona dolën nga një automjet dhe filluan të qëllonin mbi njerëzit në kopshtin e rezidencës. Sipas të njëjtit burim, një hetim është duke u zhvilluar.