A do të ketë reshje shiu? Kthesa e papritur e motit për ditën e nesërme

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira me reshje shiu me stuhi .

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 12-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 4 -5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 7/15°C

– Zonat e ulëta 10/19°C

– Zonat bregdetare 12/20°C