Flet babai i 12-vjecarit të ṙṙëḿbýer: ”Djalin e kane ḋhùnùàṙ dhe ğenjyer me nje 2 mijë lekësh”

Ka folur babai i djaloshit te rre mbyer pak dite me pare ku u mbajt per 3 dite nga disa persona te komunitetit rom.Ai ka dhene detaje per gjendjen e tij shendetsore dhe emocionale.

Gazmend Tanushi shprehet se e kane detyruar te lype e te vje dhe dhe ne prangat e poli cise nuk kane rene te gjithe personat e perfshire.

Ai kerkon drejtesi pasi historia mund te perseritet me te tjere nese nuk parandalohet.

Fjalet e tij ishin keto:

“Djali ka qenë shumë i rënduar, e kanë nxjerrë djalin në rrugë për të lypur dhe për të vj edhur. Djali ka dalë në 8 të mëngjesit nga shtëpia, ai kishte dalë për të luajtur, dy persona e kanë mash truar djalin, kanë qenë të komunitetit rom, i kanë dhënë një 2 mijë lekësh, në Tiranë e ka marrë në dorë kjo zonja që është arre stuar, Bukuroshja.

Djalin e kanë detyruar që të vjedhë nëpër Tiranë, dhe më pas e kanë çuar në Vlorë dhe në Sarandë, djalin e kanë go ditur dhe e kanë futur me zo r, e kanë dhu nu ar. Është i lodhur, i tr embur. Natën e parë ka fjetur në lulishte te dy kullat në Tiranë, me dy persona të rritur.

Më pas e kanë marrë te blloku, dhe e kanë çuar në Sarandë. E falenderoj shumë policinë për ndihmën që më kanë dhënë. Falenderoj vëllezërit e motrat që më kanë ndihmuar, më kanë telefonuar në çdo orar të natës, më thanë që në Vlorë i kishin dhënë një 5-mijë lekëshe dhe e kishin parë të tre mbur.

Pastaj e kanë parë në qendër të Sarandës. Më pas e ka gjetur policia në zonën e plazhit, ku djali ishte duke lypur. Djali është i lodhur dhe i tre mbur, nuk dua që ta shqetësoj më shumë. Unë bëj thirrje që të gjenden dhe dy personat e tjerë që kanë marrë djalin tim, është shumë shumë shumë e rëndë”

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP