I arrestuar për ḋṙogé dhe ῥṙoṣtitùcion, kush është arbitri që do të drejtojë supersfidën Itali-Belgjikë

Slloveni Slavko Vincic do të jetë arbitri i sfidës së vlefshme për çerekfinalet e “Euro 2020” mes Belgjikës dhe Italisë, ndeshje e parashikuar për mbrëmjen e nesërme në orën 21:00 në “Allianz Arena”. Në maj të vitit 2020 arbitri slloven që ka ka drejtuar ndeshje në Champions e Europa League, u kap në flagrancë dhe…

Read More

Rolandi: Ti vjen në takim dhe tallesh me mua, Shqipja ia kthen: Edhe një ujë që të kërkova, e bleva me lekët e mia!

Shqipja dhe Rolandi kanë pasur disa diskutime në puntatën e sotme të “Për’puthen”. Madje Shqipja nuk e kurseu të tregonte edhe një situatë kur i kishte kërkuar një ujë Rolandit, ndërsa ishin duke udhëtuar me makinë dhe se i kishte dhënë lekët e saj për ta blerë. Sipas saj Rolandi nuk ishte treguar xhentil. Shqipe:…

Read More

Hapet kufiri me Greqinë/ Kakavijë dhe Kapshticë 24 orë në shërbim, ja çfarë duhet të mbani mend

Pas shumë ditësh i mbyllur dhe pjesërisht me orare të reduktuara, është hapur sot kufiri Shqipëri-Greqi dhe anasjelltas. Tashmë qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë lirshëm drejt vendit fqinj. Lajmi është bërë me dije nga zyra e kryeministrit grek, Kiryakos Mitsotakis. Pika kufitare e Kakavijës dhe e Kapshticës do të qëndrojnë të hapura 24 orë për…

Read More

“Fuck Covid”/ Makinat “djegin gomat”, spektakël duke bërë drift në sheshin “Nenë Tereza” (FOTO)

Me targa “Fuck Covid” dhe të mbuluara me grafiti makinat kanë dhuruar spektakël duke bërë drift në sheshin “Nënë Tereza”. Sikundër mund të shihet nga këto foto të LSA makinat kanë bërë paradë, rrëshqitje në asfalt duke “djegur gomat” në asfaltin e një prej shesheve kryesore të kryeqytetit. Një adrenalinë. jo vetëm për drejtuesin e…

Read More

Elseid Hysaj ben te PAPRITUREN ndryshon skuadër

Futbollisti Elseid Hysaj do të jetë lojtar i ri i Lazio. Palët kanë arritur akordin parimor dhe tashmë pritet vetëm firma në kontratë. Përveçse një hap i rëndësishëm në karrierë, nga ky transferim 27-vjeçari do të bëhet edhe “i pasur”. Pas largimit me parametër zero nga Napoli, mbrojtësi shqiptar pritet të firmosë kontratë 4-vjeçare, me…

Read More