Arbitri ‘gangster’ do të drejtojë ndeshjen Itali-Belgjikë, i arrêstùar për drôgë dhe prôstìtùcion

Slloveni Slavko Vincic do të jetë arbitri i sfidës së vlefshme për çerekfinalet e “Euro 2020” mes Belgjikës dhe Italisë, ndeshje e parashikuar për mbrëmjen e nesërme në orën 21:00 në “Allianz Arena”. Në maj të vitit 2020 arbitri slloven që ka ka drejtuar ndeshje në Champions e Europa League, u kap në flagrancë dhe…

Read More

Horoskopi për sot, 2 Korrik 2021

Dashi Kjo e premte 2 korrik 2021 do të jetë e mbushur me ner vozizëm gjatë së cilës do të përballeni me prob leme të vështira, të cilat do të shk aktojnë edhe për pl a sje me personat që nuk duan t’iu dëgjojnë. Bëni kujdes ndaj deb ateve si në familje edhe në sferën…

Read More

E premtja sjell surpriza, ja si parashikohet moti sot

Dita e premte (sot) parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës në veri të vendit do të pasohen nga reshje shiu me intensitet mesatar, si dhe përgjatë relieveve malore reshje shiu të karakterit lokal. Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi-verilindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një…

Read More

EMA jep lajmin e mirë për Covid-19: Dy doza të vaksinës ju mbrojnë nga varianti Delta

“Të dhënat tona tregojnë se dy doza nga katër vaksinat e miratuara nga EMA të mbrojnë kundër variantit Delta, këto të dhëna janë qetësuese. Është e rëndësishme të vazhdoni vaksinimin me fokus të veçantë ndaj më të rrezikuarve dhe të moshuarve”. “Aktualisht EMA nuk është në gjendje të ofrojë një rekomandim përfundimtar për përdorimin e…

Read More

A do të jetë sërish ministre në qeverinë Rama 3? Ja çfarë thotë Ministrja e Shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ishte e ftuara e radhës në emisionin e fundit për këtë sezon të “Real Story”. Teksa ezauruan pyetjet që lidheshin me pandeminë dhe procesin e vaksinimit, ministrja u pyet nga gazetari Sokol Balla për ecurinë e saj në politikë. Gazetari e pyeti drejtpërdrejt ministren, në do të jetë sërish në…

Read More

Horoskopi për ditën e premte, 2 korrik 2021

Dashi Kjo e premte do të jetë e mbushur me nervozizëm gjatë së cilës do të përballeni me probleme të vështira, të cilat do të shkaktojnë edhe përplasje me personat që nuk duan t’iu dëgjojnë. Bëni kujdes ndaj debateve si në familje edhe në sferën sentimentale. Demi Do të jetë një ditë mjaft pozitive edhe…

Read More