HISTORIKE! Kosova merr medaljen e ARTË në “Tokyo 2020”, Distria Krasniqi mposht në finale japonezen

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të fitojë finale e madhe ndaj japozenzes Funa Tonaki, duke siguruar medlajen e paër të artë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Krasniqi arriti në finale pasi një fazë më parë kishte mposhtur me vështirësi xhudisten nga Mongolia Urantsetseg Munkhbat, por arriti të tregojë vlerat e saj duke ngritur lart…

Read More

Do qeshni me lot/ Shkoi të festonte me tifozët, punonjësja e sigurisë nuk e njeh Bonuccin, e ndalon të futet në fushë(Video)

Mbrojtësi i Italisë, Leonardo Bonucci pati një moment interesant pas përfundimit të ndeshjes kundër Spanjës në Wembley. Ai shkoi të festojë te tifozët italian në tribunë, ndërsa kur tentoi që të kthehej në fushë u pengua nga një grua që ishte punonjëse e sigurisë në stadium. Ajo nuk e njohu mbrojtësin e Juventusit derisa e…

Read More

Shqiptari bën veprimin e papritur në mes të ndeshjes Itali-Belgjikë, publikohet fotoja që na habiti të gjithëve

Një flamur ndryshe nga ajo që jemi mësuar të shohim në stadiume u pa mbrëmjen e djeshme në ndeshjen Belgjikë-Itali. Në një cep midis tifozëve është parë të valëvitej flamuri i PD. Mesa duket tifozi me origjinë shqiptare, nuk e ndan nga vetja tifon që ka për partinë e ‘zemrës’, atë Demokratike. Për më shumë…

Read More

Kufizimet e reja të COVID-19, jepet lajmifantastik për tifozët shqiptarë që duan të ndjekin në stadium ekipin e zemrës

Që nga dita e djeshme kanë hyrë në fuqi kufizimet e reja të pandemisë Covid-19, teksa është shtyrë ora policore deri në 24:00. Për sportin dhe futbollin në veçanti ka rëndësi më shumë hapja e dyerve të stadiumeve për tifozët. Më konkretisht, do të lejohen në to 30% e kapacitetit, duke ruajtur distancën sociale. Ka…

Read More