Këngëtarja Zaimina Vasjari emërohet specialiste ujësjellësi në Durrës(Dokument)

DURRËS– Këngëtarja Zaimina Vasjari është emëruar specialiste në drejtorinë e Ujësjellës Kanalizime në Durrës, në degën e Shijakut. Në dokumentin e siguruar nga Dosja.al shihet se Vajsari është emëruar në këtë detyrë prej datës 10 qershor. Dokumenti Vendimi mban firmën e drejtorit të Ujësjellësit Spartak Kovaçi. Vasjari qëndron prej shumë kohësh e tërhequr nga bota…

Read More

A është penduar që i kushtoi këngë Ledjanës? Ja përgjigja e Mevlanit

Ledjana dhe Mevlani vijojnë të komentohen ende nga publiku. Ata nuk ndiqen as në rrjete sociale, por nuk kanë munguar thumbat për njëri-tjetrin në publik. Së fundmi, ish-konkurrenti ka zhvilluar një intervistë 60 sekondëshe për “Prive” ku s’mundi t’i shpëtonte pyetjeve për Ledjanën. A është penduar për këngën që i ka dedikuar asaj gjatë kohës…

Read More

Filmoi veten me 215 km/h, pas denoncimit në media, Fation Kuqari ndëshkohet nga Policia (Gjoba – Dokumenti)

Mediat apeluan që të merreshin masa pasi disa herë personazhe të njohur të botës së medias dhe jo vetëm, ia kanë hedhur paq në raste të tilla. Mirëpo Policia Rrugore nuk e ka toleruar dhe ka vepruar menjëherë duke gjobitur me 400 mijë lekë të vjetra Fation Kuqarin për “shpejtësi tej normave të lejuara”. Bashkohuni…

Read More

Arjan Konomi i hap Mevlanit ‘plagët e vjetra’, tenton haptazi ta ribashkojë me Ledjanën

Mevlan Shaba ka publikuar një foto në rrjete sociale, duke treguar se ka nisur palestrën. Mirëpo, të gjithë vëmendjen e ka marrë komenti i opinionistit Arjan Konomi. Ai ka lënë të kuptohet se dëshiron ta bashkojë sërish me ish-partneren, Ledjanën, e cila është instruktore palestre. “Bravo Mevlan qe nise palestren. Por nuk behet ashtu kot…

Read More