Këmbimi Valutor, 27 Korrik 2021

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Dollarit dhe Euros. Ndërkohë Franga Zvicerane dhe Paundi Britanik nuk ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator të përditësuar: Dollari: Blihet 102.7 Shitet 103.5 Euro: Blihet 121.5 Shitet 122.2 Paundi Britanik : Blihet 141.3 Shitet 142.5 Franga…

Read More

“Na pret një javë e përvëluese”, Lajda Porja parashikon kthesën e madhe që do të marrë moti ditën e mërkurë dhe tregon qytetet ku temperaturat do të shkojnë 43°C

Temperatura ekstremisht të larta do të na shoqërojnë gjatë kësaj jave. Valët e të nxehtit afrikan do të dominojnë Italinë jugore dhe vendin tonë. Lajda Porja, drejtore e zyrës operacionale të Meteoalb, në një lidhje me skype për emisionin “Ditë e Re” tha se ditët më të nxehta do të jenë nga mesi i javës,…

Read More

Konfirmimi i variantit “Delta” në Shqipëri/ Ja si të mbrohemi

Konfirmimi vjen nga Ministria e Shëndetësisë disa javë pas dërgimit të mostrave në Institutin e Virologjisë në Berlin. “Ministria e Shëndetësisë bën te ditur se, në vijim te procesit te monitorimit te situatës së Pandemisë COVID-19 nga Instituti i Shëndetit Publik, pjesë e së cilës është dhe monitorimi për variantet qarkulluese, nga kampionet e dërguara…

Read More

Mot i kthjellët dhe plot orë me diell, fundjava ideale për adhuruesit e plazhit, ja parashikimi i motit sot

Shërbimi Meterologjik Ushtarak thotë se kjo fundjavë parashikohet e këndshme për të gjithë adhuruesit e plazhit por pse jo edhe për ata të cilët adhurojnë klimën malore. E ndikuar nga masa ajrore të qëndrueshme me origjinë nga jugperëndimi, kjo fundjavë parashikohet me mot të kthjellët dhe plot orë me diell. Përjashtim të lehtë bëjnë vranësirat…

Read More

Këmbimi Valutor, 23 Korrik 2021

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rritje e lehtë e Dollarit dhe Paundit Britanik ndërsa Euro dhe Franga Zvicerane nuk kanë ndryshime. Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator të përditësuar: Dollari: Blihet 103.2 Shitet 103.8 Euro: Blihet 121.8 Shitet 122.4 Paundi Britanik : Blihet 141.2 Shitet 142.4 Franga Zviceriane:…

Read More

Këmbimi Valutor, 22 Korrik 2021

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rritje e lehtë e Dollarit dhe Paundit Britanik ndërsa Euro dhe Franga Zvicerane nuk kanë ndryshime. Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator të përditësuar: Dollari: Blihet 103.2 Shitet 104 Euro: Blihet 121.9 Shitet 122.5 Paundi Britanik : Blihet 140.6 Shitet 142 Franga Zviceriane:…

Read More

“Dallgë deri në 5 ballë”, Kapiteneria e Sarandës paralajmëron anijet dhe varkat turistike: Nga sot…

Nga mbrëmja e sotme (e mërkurë) deri të premten anijet dhe jahtet turistikë duhet të kenë kujdes me daljet në det, pasi do të ketë “rebelim” të detit me dallgë 4-5 ballë. “Anijet dhe varkat turistike të bëjnë kujdes me daljet në det dhe udhëtimet drejt plazheve jashtë Gjirit të Sarandës në ditët e fundit…

Read More