user

Horoskopi ditor, e hënë 4 shtator 2023

Dashi Asnjë planet nuk do ndikoje drejtpërdrejt ne jetën tuaj sentimentale sot dhe e ardhmja do varet vetëm nga sjellja juaj. Mundohuni te mos kritikoni gjithë kohës dhe te falni me tepër. Beqaret do kenë njohje te reja, por nuk duhet te bëjnë plane shpejt e shpjet. Nëse doni qe financat mos jene problematike, nuk…

Read More

Historia si në filma e Robert Hanssen, agjenti i FBI që tronditi inteligjencën amerikane me tradhtinë e tij duke shitur informacion te Moska, nga dëshira për tu bërë “James Bond”, tek fundi i hidhur në qelinë e burgut

Robert Hanssen, një agjent federal amerikan që dorëzonte dokumente të klasifikuara amerikane në Moskë për më shumë se dy dekada, u gjet i vdekur këtë të hënë në qelinë e ADX Florence, një nga burgjet më të sigurta në botë, ku ai kishte vuajtur një dënim të përjetshëm, që nga fillimi i viteve 2000, për…

Read More

Deputetët dhe ministrat “lajnë duart” me Dakon: Nuk ka qenë ndonjëherë kolegu im, tani le ta paguajë në burg

Ish-kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako u arrestua dy ditë më parë me akuzën e shpërdorimit të detyrës për dy dosje. Sot doli në gjyq për masën e sigurisë. Por çfarë mendojnë ministrat dhe deputetët, majtas dhe djathtas për prangosjen e Dakos. “Drejtësia të bëjë punën, nuk e komentojmë” u shpreh ministrja Evis Kushi….

Read More

‘Të vdes unë kush më bën xhiro’! Nëna mburret me djalin e mitur që nget makinën (Video)

Drejtimi i automjetit nga të miturit dhe rastet në rritje të fëmijëve qe shkaktojnë aksidente teksa ngasin automjete pa leje drejtimi duhet të hetohen nga Policia e cila në bashkëpunim me prindërit duhet të ndalojë këtë fenomen. Një video qarkullon në rrjet ku duket një djalë i mitur që drejton mjetin në prezencë të nënës…

Read More

“Duhet të lëvizim makinat”, KAS ndërpret seancën për arsyen e pazakontë: Na vendos gjoba policia

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka ndërprerë ëpr pak momente mbledhjen ku po trajtohej ankimimi për kryetarin e ri të Bashkisë Elbasan, për një arsye jo të zakontë. Relatori i çështjes, Ledio Braho, ka ndërprerë seancën duke u thënë se Policia Bashkiake po vendoste gjoba për automjetet. Si pasojë, ata që rrezikoheshin duhet të lëviznin…

Read More