editor

“Pëllumb Meta nuk kishte jetë paralele”, gazetarja e njohur zbardh prapaskenat e bujshme: Hygerta rezultoi se…

Sipas saj është kërkuar akt-ekspertimi, ku rezultoi se Hygerta Meta nuk ishte abuzuar seksualisht, kështu kjo gjë u hodh poshtë. Për sa i përket dyshimeve për një jetë paralele të Pëllumb Metës, sipas Bezat, është arritur në përfundimin se nuk është e vërtetë. Dorjana Bezat: Fëmijët mbrojnë të ëmën. Kanë deklaruar se mami nuk ka…

Read More

‘Kam gjithë jetën që nuk dal për një kafe. Dua të krijoj një familje’! Përlot gruaja nga Rrogozhina tregon izolimin që ka me botën

“Shqipëria Live” ka udhëtuar drejt Fshatit Mushnik të Rrogozhinës. Një fshat aq sa i njohur në media për faktin që ka shumë djem dhe vajza të pa martuar aq edhe me proble matika të shumta sociale. Në Mushnik jeton Gjyle Sokoli, një grua rreth të 40 që mbart një histori të veçantë. Ajo ka zbuluar…

Read More

“Na tha do ju vr*s”- Hygerta Meta tregon planin tro*ditës si e “hoqi qafe” të atin: Ishte shtrirë, i thashë çohu! Ai nuk u habit fare, më pas e q*llova! Jam penduar, por…

Krimi makabër në familjen Meta në Shënavlash të Durrësit ka marrë një tjetër kthesë. Vajza e Pëllumb Metës, Hygerta para trupës gjykuese ka deklaruar se krimin e ka kryer ajo, ndërsa tregon edhe si i lindi ideja për të vrasjen. “Ai na tha do ju vras, isha prezentë! Të enjtën në tha do ju vras…

Read More

Vr*u babanë, ky është dënimi i frikshëm që mund të marrë djali i madh, ja çfarë e pret vajzën dhe të tjerët

Mbi 3 anëtarët e familjes pritet të rëndojnë akuza të rënda 3 fëmijët e viktimës Pëllumb Meta pritet të përballem me akuza të rënda në gjykatë. Në dosjen e policisë që iu dërgua prokurorisë, 25-vjeçari Hysen Meta dyshohet për veprën “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare”, e kryer në bashkëpunim. Gjithashtu ndaj tij pritet të…

Read More