Ka dalë fotoja e ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, në seancën e sotme gjyqësorë ku pritet të jepet masa e sigurisë ndaj tij.

Ai akuzohet se ka shkelur detyrën për një pallat 11 katësh, që ka ndërtuar shtesë pa leje si dhe për një tender për rërën në plazhin e Currilave.

Advertisements

Veprat penale për të cilat Dako akuzohet janë për ‘Shpërdorim detyre’ dhe ‘Falsifikim dokumentesh’.

Po ashtu për masë sigurie do të dalin dhe ish-zyrtarë të tjerë të Bashkisë së Durrësit të arrestuar.

Advertisements

Artikulli paraprakNë ditën e rëndësishme të Ermal Hoxhës, Rezarta Shkurta thyen premtimin
Artikulli tjetërBerisha: Ulsi Manja e nxori sekretin për arrestimin e Vangjush Dakos