Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur të dielën në qytetin rus të Belogorsk gjatë një turneu MMA.

Siç raportojnë mediat lokale, një garues 16-vjeçar nga Arkharinsk vdiq si pasojë e një goditjeje në kokë gjatë ndeshjes.

Advertisements

Siç raportojnë mediat, adoleshenti fatkeq ka ndërruar jetë edhe për faktin se gjatë përleshjes nuk ka mbajtur kaskë mbrojtëse, e cila është e detyrueshme për sportistët e mitur.

Nuk dihet ende arsyeja pse kryegjyqtari e ka lejuar një lëshim të tillë.

Advertisements

Artikulli paraprakBabai e rrëmbeu pas divorcit dhe e qethi mos ta njihnin, vajza e vogël bashkohet me nënën
Artikulli tjetër“Të vraftë Zoti…”, e moshuara në Tiranë terrorizon me çekiç banorët e pallatit