Tërmet në këtë shtet/ 4 të vdekur dhe dhjetra të plagosur

Një tërmet me magnitudë 4.9 ka tronditur Haitin, duke shkaktuar 4 viktima dhe duke plagosur 36 të tjerë.

Advertisements

“Nuk di çfarë të bëj,” tha Katiana Pierre, 19 vjeç, e cila humbi burrin dhe motrën e saj të vogël.

Advertisements

Tre nga viktimat “ishin anëtarë të së njëjtës familje”, që humbën jetën pas shembjes së shtëpisë.

Tërmeti, me magnitudë 4.9 sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA (USGS), ndodhi pak pas orës 05:00, rreth 9 kilometra larg bregdetit në gadishullin jugperëndimor të vendit të Karaibeve,

i cili ka është goditur vazhdimisht nga tërmete shkatërruese.

/abcnews.al