Një nxënës i shkollës “Luciano Motroni” në Prizren i ka dërguar rreth 30 mesazhe drejtorit të kësaj shkolle me përmbatje kërcënuese për vrasjen e nxënësve të tjerë.

Lajmin për Express e ka konfirmuar Shaqir Bytyqi, zëdhënës i policisë për rajonin e Prizrenit.

Advertisements

Bytyqi tha se rasti ka ndodh të martën dhe se rastin e ka raportuar drejtori i shkollës se ka pranuar

mesazhe ne Whatwap nga nxënësi i cili ka “bërë një listë me nxënësit që do t’i vrasë”.

Advertisements

I mituri nuk është ndaluar dhe sipas Bytyqit thuhet se pas probleme me shëndetin mendor.

Artikulli paraprak“Kam dy vjet që nuk flas me ta”, dy shokët e ngushtë të Luizit reagojnë për herë të parë dhe kjo nuk ka për t’i pëlqyer këngëtarit(Foto)
Artikulli tjetërE rëndë në Itali, ekzekutohet në shkallët e pallatit efektivja e policisë