Janë zbuluar detaje të reja nga ngjara e ndodhur në Shijak ku u plagos një person.

Ardjan Çyrbja u plagos mbrëmjen e kaluar me armë zjarri nga Ervis Hodo në sy të familjes së tij.

Advertisements

Mësohet se Hodo ka qëlluar tri herë me armë në drejtim të 50-vjeçarit, po në atë momente në shtëpi ndodheshin bashkëshortja dhe fëmija e Ardjanit.

Bashkëshortja e Çyrbes i është afruar autorit duke iu lutur të mos qëllonte më, në atë momente autori u largua me shpejtësi nga shtëpia.

Advertisements

Plumbat e kanë kapur një në bark dhe tjetri afër zemrës Ardjanin, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Artikulli paraprakZbulohet detaji i pazakontë që askush nuk e kapi në foton e Oltës me Luizin(Foto)
Artikulli tjetërLirohet nga burgu ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri