Përfshihet nga flakët ish-godina e Hipotekës në Durrës, dalin detajet e para

Ish-godina e Hipotekës së Durrësit është përfshirë nga flakët pasditen e së martës.

Advertisements

Gazetarja Kloida Gjuzi raportoi se brenda ambienteve të ish-Hipotekës, që aktualisht funksionon si qendër tregtare ka rënë zjarr.

Advertisements

Ndërkohë, arkiva e Hipotekës është zhvendosur një vit më parë.

Forcat zjarrfikëse janë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.