Ish-godina e Hipotekës së Durrësit është përfshirë nga flakët pasditen e së martës.

Gazetarja Kloida Gjuzi raportoi se brenda ambienteve të ish-Hipotekës, që aktualisht funksionon si qendër tregtare ka rënë zjarr.

Advertisements

Ndërkohë, arkiva e Hipotekës është zhvendosur një vit më parë.

Forcat zjarrfikëse janë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Advertisements

Artikulli paraprakTërmet i fortë ‘shkund’ shtetin ballkanik, ja ku ishte epiqendra
Artikulli tjetërSPAK e prangosi, Rama për Dakon: Do ta kem mik edhe po të shkojë në burg