Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme meteorologjike.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore në lindje në orët e mesditës deri ato të pasdites. Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara dhe të dobta.

Advertisements

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet me drejtim veriperëndim dhe jugperëndim. Për shkak të masave ajrore me origjine jugore nesër pritet mot i nxehtë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 14 deri 32°C

Advertisements

në zona e ulëta 15 deri 36°C

në zona bregdetare 18 deri 33°C

Artikulli paraprakHumb jetën shoferi, zbardhen detajet e para
Artikulli tjetër“Koha për të bërë lëvizje të mëdha”, zbuloni surprizat e shenjave që ka rezervuar horoskopi për sot