Rekordmenja shqiptare Luiza Gega, ka bërë një paraqitje mjaft të mrië në Firence të Italisë, ku u zhvillua edicioni i “Diamond League”.

Në garën e 3 mijë metrave me pengesa, atletja shqiptare Luiza Gega u rendit në vendin e 10-të.

Advertisements

Ajo është renditur e 10-ta me kohën 9 minuta, 11 sekonda e 94 të qindtat, duke konfirmuar se është në një formë shumë të mirë.

Me këtë kohë, Gega ia ka dalë që të kapë edhe normën për në kampionatin Botëror.

Advertisements

Ndërkohë, në vend të parë u rendit atletja nga Etopia, Sembo Almayeu, e dyta u rendit keniania Jackline Chepkoech dhe e treta etiopiania Zerfe Uondemagegn.

Artikulli paraprakI riu mbyti nënën me plasmas, reagon për herë të parë mjeku
Artikulli tjetër“Dua të vdesësh”, kërcënohet me jetë sportisti i dashur për publikun (emri)