Avokati Maks Haxhia ka folur për lirimin nga burgu të ish-ministrit të Brendshëm të PS Saimir Tahiri ku në një deklaratë për mediat tha se ky i fundit dënimin e mbetur prej 1 vit e 8 muaj e 15 ditë do e kryejë përmes shërbimit të provës.

Avokati ndër të tjera ka treguar bisedën e ish-ministrit me një të dënuar, ku tha se ky i fundit kishte shprehur keqardhje që po lirohej nga burgu, ndërkohë Tahiri ngelej ende në qeli.

Advertisements

Avokati: Një person me precedent të theksuar u lirua dhe duke dalë i tha zotit Tahir më vjen shumë keq dhe shumë turp që dal unë dhe ti rri në burg

Paska zënë shoqëri Tahiri në burg ?

Advertisements

Avokati: Normale, njeri është dhe ai

Advertisements

Artikulli paraprakNga ekspertiza mjeko-ligjore te problemet shëndetësore, zbardhen arsyet pse Gjykata vendosi lirimin e Tahirit
Artikulli tjetërMbyti të ëmën, 24-vjeçari pranon krimin: Ishte një moment delikat, meritoj të ndëshkohem