Gjykata e Posaçme e Apelit shpall vendimin për Fredi Belerin dhe Pandeli Kokaveshin.

Sipas Klan News mësohet se togat e zeza të përfaqësuara nga Florian Kalaja kanë vendosur që të lenë në burg Fredi Belerin. Pandeli Kokaveshit i është ndryshuar masa në detyrim paraqitje.

Advertisements

Gjatë seancës, avokatët kanë depozituar edhe prova të reja përsa i përket gjendjes shëndetësore të dy personave të dyshuar. Kokaveshi përveç raporteve mjekësore kërkoi ndryshim mase edhe për shkak të fëmijës së mitur. Ndërsa avokatët e Fredi Beleri insistojnë që nuk ka prova.

Fredi Beleri dhe Pandeli Kokaveshi u arrestuan 2 ditë para zgjedhjeve lokale të 14 Majit, pas një hetimi të nisur nga Prokuroria e Vlorës në datën 8 Maj me dyshimet se shtabi elektoral i kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” po shpërndante para në këmbim të votave.

Advertisements

Artikulli paraprakTensionet në Veri të Kosovës, Rama takim “kokë më kokë” me Vuçiç
Artikulli tjetër“O tradhëtar, do të vrasi Dea”, kush është ish-banori i rradhës që po sulmohet nga Ronaldo Sharka