Sot, më 7 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 99.6 lekë dhe shitet me 101 lekë.

Euro blihet me 106.6 lekë dhe shitet 107.6 lekë.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 123.3 lekë dhe shitet me 125 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 109.3 lekë, ndërsa në shitje me 110.8 lekë

Advertisements

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74 lekë dhe në shitje me 75.8 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme.

Advertisements

Artikulli paraprakAksident i rëndë në Sukth, makina kthehet përmbys, drejtuesi i mjetit dhe pasagjerët përfundojnë në spital(Detaje)
Artikulli tjetërTë shtëna me armë në një ceremoni diplomimi në SHBA/ 2 të vdekur dhe 5 të plagosur