Giorgos Georgiou është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare. Gazetari i njohur grek i sportit dhe prezantuesi i emisioneve televizive

dhe radiofonike ishte prekur nga kanceri dhe së fundmi ishte shtruar në spitalin e Agios Savvas.

Advertisements

Georgiou lindi në Petralonë më 26 maj 1952.

Ai ishte tepër aktiv në fushën e gazetarisë sportive që nga viti 1982, si anëtar i ekipit themelues të gazetës sportive greke “O Filathlos” të botuesit Girogos Kouris.

Advertisements

Ai u bë i njohur për publikun përmes rubrikës së tij të përditshme në Filathlos,

si dhe emisionit të tij të parë në radio, më vonë në televizion.

Advertisements

Artikulli paraprakU arrestuan për korrupsion, hetuesit gjejnë të pabesueshmen brenda telefonit të policit të Tiranës
Artikulli tjetërGazetari i njohur zbardh detaje nga ngjarja e rëndë në Korçë, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e 38-vjeçares