Disa fëmijë janë goditur me thikë në një park pranë liqenit Annecy,

në juglindje të Francës, tha ministri i brendshëm.

Advertisements

Gérald Darmanin konfirmoi se autori ishte arrestuar nga policia.

Sipas AFP, 6 fëmijë janë plagosur, dhe sipas mediave lokale dy janë në gjendje kritike.

Advertisements

BFM TV raportoi se viktimat ishin rreth tre vjeç.

Artikulli paraprakVrasja e Ardian Nikulajt/ Gjykata në Londër merr vendimin, ja kur pritet të shqyrtohet ekstradimi i britanikëve
Artikulli tjetër“Unë punoja në Gjermani, ajo më prishte lekët me f….”, zbardhet dëshmia e Aleko Myrtollarit që masakroi gruan me thikë