Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nga foltorja e Kuvendit në seancë plenare u shpreh sot se nuk mund të shkruhet tekste alternative për Asociacionin.

Ai më parë kërkoi që të ketë një konsensus për parimet dhe më pas të shkohet te drafti.

Advertisements

“Nuk mund të shkruajmë tekste alternative për Asociacionin, duhet të pajtohemi për parimet” tha ai.

Rama njoftoi se drafti për Asocacionin i propozuar nga qeveria shqiptare i është dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel Macron,

Advertisements

me qëllim ç’tensionimin e situatës në veri dhe normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Artikulli paraprakAkuzohet se i ka shkaktuar 18 milionë lekë dëm shtetit, zbardhet dëshmia e Vangjush Dakos
Artikulli tjetër‘Ku ta dija se do ishte ditëlindja jote e fundit’, Agron Llakaj humb të atin, aktori prek me fjalët