Gazetari Dritan Hila tha në emisionin Now në Euronews Albania se akuza e prokurorisë ndaj Vangjush Dakos është shumë e dobët, nëse bëhet fjalë për një pallat që është dëmtuar nga tërmeti.

Sipas Hilës, Dako mund të ketë shumë gjynahe në kurriz, por në këtë rast duhet të dënohet ndërtuesi që ka ndërtuar pa cilësi, jo kryebashkiaku.

Advertisements

“Nëse bëhet fjalë për një pallat që është dëmtuar duhet të shkojë para drejtësisë ndërtuesi jo kryebashkiaku.

Advertisements

Më duket shumë e dobët akuza ndaj Dakos, që mund të ketë shumë gjynahe në kurriz,

që bëhet fjalë për një pallat që është ndërtuar dhe ka pasur cilësi të dobët dhe ky e ka certifikuar”, tha Hila.

Advertisements

Artikulli paraprak“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit
Artikulli tjetërIsh-banori i “BBVA” baba për herë të parë? Lajmi bën xhiron e rrjetit (Foto)