Sot, më 1 Qershor 2023, dollari amerikan blihet me 102 lekë dhe shitet me 103.2 lekë.

Euro blihet me 109.1 lekë dhe shitet 110.1 lekë.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 125.8 lekë dhe shitet me 127.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 111.6 lekë, ndërsa në shitje me 113 lekë.

Advertisements

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.5 lekë dhe në shitje me 76.8 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme:

Advertisements

Artikulli paraprakE rëndë në Itali! Shqiptari vret me thikë bashkatdhetarin
Artikulli tjetërPo peshkonte me shokët, por u mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit