Aktori me origjine meksikane, Sergio Calderon, ka ndërruar jetë në moshën 77 vjeçare në një spital në Los Angeles të Kalifornisë.

Lajmi për vdekjen e tij është konfirmuar nga familja, ndërsa thuhet të jetë vdekur nga shkaqe natyrore.

Advertisements

Edhe pse ishte pranuar në një spital në Los Angeles për shkak të pneumonisë, në njoftimin e familjes thuhet se ka vdekur nga shkaqe natyrore.

Calderon ka qenë i njohur edhe për pjesëmarrjen në serialin e popullarizuar “The A-Team”.

Advertisements

Artikulli paraprakPasione, xhelozi dhe martesa, Meri Shehu parashikon se Qershori do jetë muaj erotik
Artikulli tjetër“Tërbohet” moti, stuhia e breshërit bën ‘kërdinë’ në vend