Një turiste britanike dyshohet se u përdhunua në det nga një burrë që e takoi në internet gjatë pushimeve të saj në Greqi.

Gruaja, 20-vjeç u tha policëve se një shqiptar e përdhunoi të shtunën pasi ata shkuan për të notuar në plazhin Glystra, në bregun lindor të shekullit Rodos. Dyshja kishin komunikuar në internet për dy javë para se të takoheshin personalisht.

Advertisements

Turistja britanike u tha policëve se pranoi të takonte 23-vjeçarin të shtunën në mesditë, përpara se të hipte me motorin e tij për në plazhin e Glystra.

Pas krimit të parë të pretenduar nga turistja, ajo tha se i kërkoi shqiptarit ta kthente në dhomën e saj të hotelit në Kiotari.

Advertisements

Rreth orës 16:00, ai dyshohet se e sulmoi atë dhe u përpoq ta përdhunonte përsëri në dhomë, sipas medieve greke.

20-vjeçarja ka rezistuar dhe e ka larguar shqiptarin, duke e detyruar më pas të dalë nga dhoma.

Advertisements

Më pas ajo u largua nga resorti bregdetar dhe raportoi krimet në policinë e Rodosit.

Policia nisi kërkimet për 23-vjeçarin shqiptar, i cili u arrestua disa orë më vonë.

Shqiptari akuzohet për përdhunim dhe tentativë përdhunimi. Ky i fudnit i mohon akuzat.

Artikulli paraprakMjeku i njohur rrëfen ndjesitë e momenteve të vështira të punës: Kam qarë kur kemi shpëtuar fëmijën që pësoi 3 herë arrest kardiak rrugës për në spital
Artikulli tjetërEmri/ Shtatë vjedhje gjatë tre javëve të fundit, e pëson i riu në Tiranë