Një automjet tip “Volkswagen Lupo” me dy persona në bord ka dalë nga rruga, duke u përfshirë në një aksident në aksin Lushnjë- Rrogozhinë.

Shkak për këtë është bërë shpejtësia e lartë.

Advertisements

Drejtuesi i mjetit ka humbur drejtimin e “Lupos” pranë rotondos së Plugut, duke përfunduar në kanal.

Si pasojë e kësaj dalje dëmtime ka pësuar vetëm mjeti, ndërsa personat fatmirësisht shpëtuan pa dëmtime.

Advertisements

Policia e Lushnjës mori në pyetje drejtuesin e mjetit dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Artikulli paraprakRama lë nam në samitin e BE-së, përqafon dhe puth papritur kryeministren e këtij vendi (Video)
Artikulli tjetërPërmbyset makina, drejtuesi kërcënon me jetë gazetarët për mos te publikuar pamjet (EMRI)