Një aksident tragjik është shënuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në Afganistan.

Advertisements

Mediat e huaja raportojnë se një autobus me pasagjerë ka humbur kontrollin në rrethin Sayad Sarpul,

e për pasojë 24 persona kanë humbur jetën mes të cilave 8 fëmijë, 12 gra dhe 4 burra.

Advertisements

Din Mohammad Nazari, zëdhënësi i Komandës së Policisë së Provincës Sar-e-Pul,

tha se autobusi humbi kontrollin dhe doli nga rrethi. Shkak për aksidentin tragjik dyshohet të jetë bërë drejtimi në mënyrë jo të rregullt.

Advertisements

Artikulli paraprakÇfarë ndodhi pas “BBVA”? Ish-banorja surprizon moderatoren e njohur (Foto)
Artikulli tjetërDita nis me mot të kthjellët, por…/ Surpriza e motit për ditën e sotme, ja çfarë pritet të ndodhë pasdite