Ditën e sotme SPAK ka lëshuar disa urdhër-arreste për ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit, të cilët akuzohen për korrupsion.

Një ndër personat që kërkohet arrestimi është ish-kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako.

Advertisements

Pritet që në orët në vijim SPAK të bëjë publik emrat e ish-zyrtarëve për të cilët janë lëshuar urdhër-arrestet.

Prej disa ditësh SPAK ka nisur një aksion ku ka vënë në pranga disa zyrtarë nënë akuzën për korrupsion pasiv.

Advertisements

Pak ditë më parë u arrestua Sekretarja e Përgjithshme e MInistrisë së Shëndetësisë, Joana Duro si dhe 3 persona të tjerë, të cilët ishin të përfshirë në një korrupsion për dhënien e një tenderi.

Artikulli paraprakNjë tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me paralajmërimin e frikshëm, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat
Artikulli tjetër“Po goditen njerëz të lidhur me pushtetin”, Rama bën reagimin e parë pas arrestimit të Dakos