Zhaklina Lekatari është kthyer së fundmi në një ndër emrat më të komentuar në rrjet dhe kjo për shkak të deklaratës të saj, ku u shpreh në rrjetet sociale se “ndihet e sigurt në një vend pa shqipe”, ndërkohë që ndodhej me pushime në Serbi, Beograd.

Ajo ka publikuar një tjetër foto në Beograd para murales të Albert Andijev, një rus që luftoi në anën e Serbisë në luftën e Kosovës 1998-1999, kur forcat serbe dëbuan pothuajse një milion shqiptarë të Kosovës gjatë një fushate brutale kundër kryengritjes.

Advertisements

Andijev me origjinë nga Osetia e Jugut, më 5 maj 1999 gjatë luftimeve në Suharekë, ishte plagosur rëndë nga ushtarët e UÇK-së në syrin e djathtë dhe për pasojë e kishte humbur atë. Ai vdiq para dy vitesh nga Covid-19.

Advertisements

Artikulli paraprakTha se nuk e njeh, Meridiani publikon fotot dhe nxjerr bllof Luizin: 5 vjet kam ngrënë bukë te shtëpia e tij bashkë me të fejuarën time!
Artikulli tjetër“Në nisje dhe në fund të çdo dite, gjëja që më mungon më shumë janë…”, dhimbja e Ronaldos për të atin na i mbushi sytë me lot (Foto)