14 maji, përveçse vulosi kryebashkiakët për 4-vjeçarin e ardhshëm, tregoi hapur dhe mbështetjen që gjetën kandidatët në çdo qark.

Eshte bërë një renditje të të gjithë kandidatëve, listë që e kryeson kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Në total janë 7 socialistë dhe 3 demokratë. Këta të fundit janë Belind Këlliçi, i cili renditet i dyti, Igli Cara që është i katërti në radhë dhe Luçiano Boçi, i fundit.

Advertisements

Lista me kandidatët më të votuar:

Erion Luan Veliaj

Advertisements

158743

Belind Zamir Këlliçi

Advertisements

100376

Emiriana Hiqmet Sako

48492

Igli Latif Cara

38768

Gledian Iljaz Llatja

35831

Armando Nikolla Subashi

35309

Benet Bahri Beci

34531

Ermal Neki Dredha

28271

Rakip Bajram Suli

27926

Luçiano Dhimitër Boçi

27812

Artikulli paraprak“Kishim një kimi të madhe bashkë”/ Jori flet për raportin me Luizin: Por ne nuk kemi…
Artikulli tjetërKafeja mund t’ju ndihmojë të humbni peshë dhe të zvogëloni rrezikun e diabetit(Detaje)