Gjykata e Durrësit ka dënuar me burg shtetasin Dan Hutra, autor i vrasjes së tri grave në Tiranë dhe plagosjes së tri të tjerave.

Janë zbuluar të tjera detaje në lidhje me eksponentin, ku Hutra është i pandehur për veprën penale të vjedhjesh, ndërsa pas masakrës së 1 Marsit, avokatja që e mbronte ka hequr dorë nga çështja.

Advertisements

Artikulli paraprak“Kaçurrelsi më gjuajti me grusht në fytyrë”/ Dëshmia e “vrasësit adoleshent” në Gramsh: Mu errën sytë dhe mora thikën…
Artikulli tjetërFOTO+ EMRI/ Akuzohet për vrasje, autoritetet spanjolle shpallin në kërkim shqiptarin