Detaje të reja kanë dalë në dritë për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Elbasan.

Sipas informacioneve, dyshohet se autori vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Advertisements

Konflikti ka nisur kur viktima e ka ofenduar me fjalën “kollovar”, pasi jetonte në shtëpinë e gruas së tij.

Më pas viktima nuk i ka bërë drekën dhe 55-vjeçari e ka ekzekutuar me sëpatë motrën e bashkëshortes.

Advertisements

“E vrava se s’më beri dreken. Vjehrra dhe kunata më ofenduan. Kunata e përdorte gruan time për punët e saja. Nuk i bënte punët vetë”, mësohet të ketë thënë në polici autori.

Autori nuk ka shfaqur asnjë shenjë pendese dhe është shfaqur i bindur se ka bërë gjënë e duhur. Ndërkohë po bëhen analizat e gjakut që janë gjetur në trupin e autorit dhe gjakut në sëpatë.

Advertisements

Në fshatin Kusarth, 44-vjeçarja Alma Qevani u godit për vdekje nga kunati Tefik Tashi, 58 vjeç. Viktima është 44-vjeçarja Alma Qevani, motra e bashkëshortes së Tefik Tashit.

58-vjeçari u kap nga policia në fshatin Bradashesh, teksa ishte me një sëpatë në dorë dhe me duart me gjak dhe po ecte me vrap.

Sëpata është sekuestruar në cilësinë e provës materiale, ndërsa grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes së rëndë.

Artikulli paraprakTë shtënat me armë makinës së ish deputetit socialist, personi që qëlloi është djali i komisionerit të ‘Bashkë Fitojmë’
Artikulli tjetërPas dorëheqjes së Alibeajt nga drejtimi i PD-së, vjen reagimi i parë i Gazmend Bardhit