Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me ngjarjen fatale në fshatin Kusarth të Elbasanit. A

Alma Qevani u godit për vdekje me sëpatë nga burri i motrës së saj, 58- vjeçari Refik Tashi.

Advertisements

Burime zyrtare bëjnë me dije se dyshohet se pista e parë ku po heton grupi hetimor është se mes tyre dyshohet se pasur një lidhje intime mes 58-vjeçarit Refik Tashi dhe kunatës së tij.

Ndërkohë është marrë në pyetje bashkëshortja e autorit të krimit dhe nëna e viktimës.

Advertisements

“58- ka ndjekur me vrap dhe e ka që qëlluar me sëpatë. Dyshohet që konflikti mes tyre mund të ketë qenë për lidhje intime dhe ky mund të ketë qenë edhe shkaku kryesor. 58-vjeçari pasi ka qëlluar me sëpatë 44-vjeçaren dhe më pas është larguar nga vendi i krimit. Gruaja është dërguar menjëherë në spital nga familjarë të saj, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra”, raporton gazetari Çelmeta.

Artikulli paraprakDetajet/ Tentohet të vritet ish-deputeti i partisë socialiste
Artikulli tjetërVrau me sëpatë kunatën në Elbasan, flet gruaja e autorit