“Kam babain në gjendje të rëndë. Nuk gjeja mënyrë tjetër për ti ardhur në ndihmë për kurimin dhe vendosa të kryej grabitjen e postës private”.

Ky është deklarimi i Ordis Mollës përpara togave të zeza të Tiranës, të cilat vendosën ta lënë në burg 27 vjeçarin.

Advertisements

Ai u vendos në pranga disa orë pas ngjarjes së të mërkurës në mbrëmje, ku përmes kërcënimit me thikë ndaj punonjësit, mori një shumë parash në filialen e një poste private në kryeqytet.

Ngjarja ndodhi në rrugën “5 Maji”, ku Molla, pasi mori një shumën e parave të xhiros ditore, përkatësisht 400 mijë lekë të rinj, 940 euro dhe 40 paund, u largua me motomjet.

Advertisements

Me vendim të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë,

do të qëndrojë në qeli deri në përfundim të hetimeve për veprat penale “Vjedhja me dhunë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Advertisements

Artikulli paraprakShpërthim i fuqishëm në një minierë në Kolumbi, ka viktima. Dalin detajet e para
Artikulli tjetërI fundit! Kërkohet 1 vit burg për ish-kreun e Kushtetueses Bashkim Dedja